Bobeš a Band

Bobeš a Band
Bobeš a Band

Bobeš a Band

Hudební uskupení BOBEŠ a BAND vznikalo postupně během roku 2012 v Praze. Zakládajícím členem kapely je Bobeš Rössler, kterému se po několikaletém vystupování s různými spoluhráči pod názvem „Bobeš a Přátelé“ konečně povedlo najít mladé hudebníky, které to baví a v kapele se uchytili nastálo.

Bobeš má za sebou dlouholetou hudební minulost v převážně undergroundových kapelách. Začínal jako hráč na banjo ve skupině The Goldberg Grass Band, která se bavila upravováním dechovky a lidových písní včetně pohřebních pochodů stylem který občas zabrousil do podob tradičního jazzu. Později v sedmdesátých letech se stal členem undergroundové skupiny „Dr. Prostěradlo Band“, jako klávesista, kytarista a hráč na všechny možné hudební i nehudební nástroje. V roce 1977, založil vlastní kapelu „B Band – vůbec“ a nedlouho po jejím rozpadu roku 1980 dostal angažmá jako klarinetista v kapele THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. S tou nacvičili jediné vystoupení a posléze nahráli desku „Co znamená vésti koně“. V letech 1998 – 2006 vystupoval jako klávesista a klarinetista se skupinou DG 307.

Dalšími členy souboru BOBEŠ A BAND se postupně stali baskytarista TOMÁŠ POSPÍŠIL který působí ještě ve skupině UNDERGROUND IN PRAGUE, odkud postupně přibyli ještě další dva hudebníci, bubeník KRYŠTOF LUBOMÍRSKÝ a kytarista ŠTĚPÁN MOSKA. V této čtyřčlenné sestavě začal BOBEŠ A BAND trochu pravidelněji zkoušet a již na podzim 2012 se podařilo uskutečnit několik víceméně úspěšných koncertů. Před Vánocemi 2012 přibyl do kapely další člen, hráč na violu a multiinstrumentalista s přezdívkou „SKŘÍTEK“. V této sestavě kapela hraje dodnes a má za sebou řadu vystoupení v klubech a hospodách ale i na menších festivalech. (např. v Meziříčku u Skaláka ale i na open air festivalu v Trutnově)

Většina repertoáru pochází z původní tvorby, některé skladby jsou upravené z repertoáru bývalé skupiny B band – vůbec. Texty k písním píše Bobeš Rössler až na několik výjimek, kdy je použito textu jiných autorů.

 

BOBEŠ A BAND:

Bobeš Rössler:   Kytara, klávesy, zpěv

Tomáš Pospíšil: Basová kytara

Kryštof Lubomírský: Bici nástroje

Štěpán Moska: Kytara

„Skřítek“: viola  

http://bandzone.cz/_103145

https://www.facebook.com/bobes.a.band/

http://bandzone.cz/_103145/album/88396-bilance.html

 

Ostatní kapely

Ghost of You
Ghost of You
Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
Ventolin
Ventolin
Povodí Ohře
Povodí Ohře
Jana Kozubková
Jana Kozubková